Polityka zwrotów

Zwroty i reklamacje

  1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny” Kupujący może zrezygnować z towaru kupionego w Sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Towar podlega zwrotowi wyłącznie w stanie nienaruszonym, nieotwartym, wolnym od uszkodzeń, bez oznak użytkowania, w oryginalnym opakowaniu.
  2. Sklep zobowiązuję się do zwrotu kwoty równej cenie towaru, niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 14 dni roboczych na konto bankowe podane przy zamówieniu lub wskazane konto w przypadku płatności za pobraniem. Koszt przesyłki nie podlega zwrotowi. Kupujący ponosi koszty związane z odesłaniem zwróconego towaru.
  3. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta.
  4. W przypadku niezgodności zawartości paczki ze złożonym zamówieniem, uszkodzenia produktu lub braku elementów Kupujący składa reklamację na adres e-mail sklep@immaterium.pl podając numer zamówienia i dokładny opis przyczyny reklamacji. Sklep zastrzega sobie prawo poproszenia o dokumentację fotograficzną jeżeli uzna ją za niezbędną. Reklamacje są rozpatrywane w terminie do 14 dni.